ORTHOLUX Wielospecjalistyczna Klinika Stomatologiczna, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 60, 15-111 Białystok
Zadzwoń: 537 277 777

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna rozwija się niezwykle szybko. Na tak dynamiczny postęp, ma wpływ to, że coraz częściej skupiamy się na dobrym samopoczuciu.

Oczywiście w głównej mierze wpływa na nie ma nasz nienaganny wygląd, który jest fundamentem naszych dobrych relacji społecznych.

Zmęczona twarz z widocznymi oznakami starzenia jest z pewnością mniej przyjemna i mniej zdolna do osiągnięcia społecznego sukcesu, niż odświeżona harmonijna i młodzieńcza.

Wcześniej czy później następuje moment kiedy zaczynamy zauważać, że pielęgnacja kosmetyczna jest niewystarczająca i zaczynamy poszukiwać metod, które działają profilaktycznie, spowalniają proces starzenia i odwracają jego objawy. Zaczynamy sięgać do medycyny estetytcznej.

Trendami, które szczególnie mnie cieszą jest, zwiększenie wśród pacjentów świadomości związanej z utrzymaniem naturalnego wyglądu poprzez unikanie nienaturalności, sztucznych rysów twarzy czy mimiki. Rolą lekarza medycyny estetycznej jest zachowanie równowagi pomiędzy efektami zabiegów, spełnienia oczekiwań i uchronieniem pacjenta przed nadmiernymi zmianami.

Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zabiegi rewitalizacji skóry oraz jej kondycjonowanie. Działają one w zgodzie z naturalnymi procesami fizjologicznymi organizmu co bardziej nas przekonuje do ich działania i efektów długo czasowych.

Zaczynamy rozumieć, że dbanie o to, aby być zdrowym z lekarskiego punktu widzenia to jedno, zaś akceptowanie samego siebie poprzez mądre zarządzanie tym, co dała nam natura, to drugie.

Dbanie o siebie, nasz wygląd prowadzi do dobrostanu psychofizycznego, do szczęścia. Dzięki temu czujemy się ze sobą dobrze i jesteśmy odbierani przez otoczenie jako estetyczni, uśmiechnięci, dowartościowani, bardziej pewni siebie, dobrze wyglądający, zadbani, z kim warto przebywać.

Musimy jednak pamiętać, że medycyna estetyczna jest to dziedzina medyczna, dlatego też zabiegi powinny być wykonywane przez lekarza ,który posiada wiedzę medyczną, farmakologiczną, doskonale zna anatomię tkanek i struktur otaczających dany obszar, uwzględniający wszelkie aspekty terapii, jej bezpieczeństwo, celowość, badania naukowe na jej temat oraz odpowiednie przeszkolenie w tej dziedzinie.

Osobiście doceniam technologie sprawdzone przez lata, do których możemy zaliczyć toksynę botulinową, kwas hialuronowy, peelingi medyczne, mikronakłuwania, nici liftingujące i osocze bogatopłytkowe. Stosowane od wielu lat na świecie, których działanie zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi i obserwacjami.

Wykonywane zabiegi:

Botoks - jest to toksyna botolinowa, która stosowana jest w neurologii. Stosuje się punktowo w małych ilościach w celu zmniejszenia pracy mięśni poprzez wyłączenie części włókien mięśniowych. Powoduje to wygładzenie zmarszczek na twarzy (lwia zmarszczka, czoło, kurze łapki). Zabieg ten trwa ok 15 minut i nie wymaga znieczulenia. Rezultaty ostrzykiwania widoczne są po 2 tygodniach. Po tym czasie zalecana jest również wizyta kontrolna i ewentualna korekta. Efekt zabiegu utrzymuje się przez aż 6-8 miesięcy. Po samym zabiegu przez 2-3 godziny nie należy się schylać, masować miejsc oraz okolic poddanych wstrzykiwaniu oraz spożywać alkoholu.

Wypełniacz - zabieg polega na wstrzykiwaniu niewielkiej ilości kwasu hialuronowego. Stosowany jest do wypełnienia ust, policzków, zmarszczek nosowo-wargowych oraz poprawy wolumetrii twarzy jak i podnoszenia marionetki. Podstawowym działaniem tego zabiegu jest nawilżenie oraz uzyskanie wymarzonego wyglądu twarzy. Efekt zabiegu jest widoczny natychmiastowo oraz nie wymaga późniejszych wizyt kontrolnych.

Dermapen - to urządzenie, za pomocą którego można w skuteczny sposób poprawić wygląd skóry w praktycznie każdym miejscu na ciele. Zabieg z użyciem urządzenia Dermapen stymuluje skórę do odbudowy. W pierwszej kolejności wykonywane są nakłucia skóry, co powoduje wzrost szybkości procesów związanych z tworzeniem się nowych włókien kolagenowych. W kolejnym etapie powstaje elastyna, proteoglikany oraz pozostałe rodzaje kolagenu. Na koniec mają miejsce procesy, których efektem jest ujędrnienie skóry oraz poprawa jej gęstości. Wskazaniami do zabiegu są różne problemy skórne takie jak: cellulit, zmarszczki średnie oraz płytkie, blizny, nieestetyczne znamiona, rozstępy, rozszerzone pory, skóra zwiotczała oraz wysuszona, wypadanie włosów. Podczas zabiegu w pierwszej kolejności nakładana jest na oczyszczoną skórę specjalny preparat, dobierany ze względu na rodzaj zabiegu. Następnie skóra zostaje poddana działaniu głowicy zawierającej igły. Wprowadzane są substancje odżywcze w głąb skóry i stymulują skórę do odnowy biologicznej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jedynymi efektami ubocznymi powstającymi bezpośrednio po zabiegu jest uczucie lekkiego pieczenia skóry. W kolejnych kilku dniach następować będzie stopniowe złuszczanie się naskórka, aż do całkowitego jego wygojenia. Po wykonanym zabiegu ważne jest, aby regularnie nawilżać skórę przeznaczonymi do tego celu kosmetykami, które skutecznie redukują ewentualny obrzęk oraz przyspieszają proces regeneracji. Bardzo ważne jest, aby nie wystawiać skóry na bezpośrednią ekspozycję słoneczną. Efekt można zauważyć już kilka dni po zabiegu. Następuje ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, redukcja przebarwień skóry, wyrównanie blizn, szram oraz rozstępów. Zmniejszana również jest liczba wypadających włosów oraz poprawiana jest ich kondycja.

NICI PDO - jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych, stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry. Efekt estetyczny jest bardzo naturalny, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania. Efekt jest natychmiastowy oraz długotrwały. Sam zabieg jest prosty w aplikacji, skuteczny, bezpieczny oraz bezbolesny.

Cennik medycyny estetycznej

 

 

Usługi Stomatologiczne Ortholux