ORTHOLUX Wielospecjalistyczna Klinika Stomatologiczna, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 60, 15-111 Białystok
Zadzwoń: 537 277 777

Leczenie kanałowe

W ORTHOLUX stawiamy na zdrowy uśmiech naszych pacjentów. Jesteśmy w stanie uratować wiele zębów, które ze względu na głębokie ubytki próchnicowe były do niedawna skazane na usunięcie. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu, bezbolesnemu leczeniu endodontycznemu (kanałowemu).

Leczenie kanałowe jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem. Dlatego w obliczu dylematu, czy usunąć ząb, czy lepiej wyleczyć go kanałowe, warto podjąć wyzwanie i skorzystać z leczenia endodontycznego. Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest krokiem nieodwracalnym, powodującym konieczność uzupełnienia braku zębowego w przyszłości. Zanim więc zdecydujesz o usunięciu zęba, sprawdź, czy na pewno nie da się go uratować. U nas jest to możliwe. Nowoczesny sprzęt i miła obsługa, komfort, wygoda i skuteczność - to podstawa naszego działania.

NA CZYM POLEGA LECZENIE KANAŁOWE?

Leczenie kanałowe w dużym uproszczeniu polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory systemu kanałowego korzeni zębów, mechanicznemu i chemicznemu opracowaniu tkanek wnętrza zęba, a następnie szczelnym wypełnieniu materiałami specjalnie do tego celu stworzonymi. Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest mechaniczne i chemiczne oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Jest to możliwe dzięki specjalnie do tego celu stworzonym i ciągle udoskonalanym narzędziom kanałowym. Używamy narzędzi ze stopów niklowo-tytanowych, które są bardzo giętkie i pozwalają na opracowanie nawet bardzo krętych i wąskich kanałów. Mechaniczne opracowanie systemu kanałów korzeniowych jest wspomagane obfitym płukaniem kanałów takimi środkami chemicznymi jak: podchloryn sodu, kwas cytrynowy i alkohol izopropylowy. Środki te mają za zadanie zdezynfekować i pomóc oczyścić cały system kanałowy. Długość kanałów jest precyzyjnie ustalana przy pomocy endometru (elektroniczne urządzenie do pomiaru długości kanałów) oraz zdjęć RVG. Po opracowaniu kanałów korzeniowych są one szczelnie wypełniane. Ma ono uniemożliwić przenikanie bakterii z jamy zęba do tkanek okołowierzchołkowych. W trakcie i na koniec leczenia konieczne jest wykonanie kilku zdjęć RVG. Ostatnim etapem leczenia jest odbudowa zęba Możemy odbudować koronę zęba z materiałów złożonych lub - jeśli korona jest zniszczona - wykonać wkład koronowo-korzeniowy, a na nim koronę protetyczną. Zdarza się, że zęby wcześniej leczone kanałowe wymagają powtórnego leczenia, które jest zawsze bardziej skomplikowane, czasochłonne i wymaga wykorzystania bardziej zaawansowanych technologii, a co się z tym wiąże jest droższe.

Słowa kluczowe: leczenie kanałowe, dentysta białystok, klinika dentystyczna

umow-konsultacje

dr n. med. lek. dent. Paula Kostecka-Sochoń

dr n. med. lek. dent. Paula Kostecka-Sochoń

LEK.DENT. JUSTYNA STANIO-ANIKIEJ- SPECJALISTA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ

LEK.DENT. JUSTYNA STANIO-ANIKIEJ- SPECJALISTA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ

 

Usługi Stomatologiczne Ortholux