ORTHOLUX Wielospecjalistyczna Klinika Stomatologiczna, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 60, 15-111 Białystok
Zadzwoń: 537 277 777

Stomatologia dziecięca

Dzieci są szczególnymi pacjentami i traktujemy je w wyjątkowy sposób. Specjalnie dla naszych najmłodszych pacjentów stworzyliśmy kącik zabaw. Nowoczesna technika gwarantuje dobre samopoczucie małego pacjenta bez względu na stopień skomplikowania zabiegu. Mając świadomość, jakiego stresu dostarcza dziecku pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym, ograniczamy go do minimum skupiając uwagę na potrzebach dziecka. Miła, przyjazna atmosfera, i sympatyczny personel sprawią, że poczujecie się u nas bezpiecznie. Zapraszamy do skorzystania z usług stomatologii dziecięcej.

PIERWSZA WIZYTA ADAPTACYJNA WIZYTA

Zaczyna się od spotkania i rozmowy lekarza z dzieckiem i rodzicami, w trakcie, której dziecko poznaje otoczenie i personel. W formie zabawy przeprowadzany jest przegląd, a dziecko może oglądać swoje zęby na monitorze przy pomocy specjalnej kamery wewnątrzustnej.. W tym samym czasie mały pacjent zapoznaje się również z aparaturą i fotelem, aby samo miejsce i przyszłe zabiegi nie budziły strachu. Po badaniu rodzice otrzymują informacje na temat stanu uzębienia swojej pociechy, profilaktyki higieny jamy ustnej oraz planu ewentualnego leczenia. Podczas tej wizyty zwracamy uwagę rodziców na prawidłowy dobór past, szczoteczek i sposób czyszczenia ząbków.

JEŚLI KONIECZNE JEST LECZENIE

Dziecko w gabinecie może przebywać z najbliższymi - rodzicami i rodzeństwem. Jeśli nie chce samo usiąść na fotelu, leczenie odbywa się na kolanach rodzica. Po wizycie maty pacjent otrzymuje nagrodę za dzielność.

GDY DZIECKO PRZYZWYCZAI SIĘ DO STOMATOLOGA...

... i nie potrzebuje już stałej obecności rodzica, podczas leczenia, dorosły ma okazję jednocześnie skorzystać z usług dentystycznych w sąsiednich gabinetach. W przypadku dłuższego leczenia zębów u dorosłych małym pacjentem opiekuje się personel. Gdy leczymy wyłącznie malucha, rodzice w oczekiwaniu, mogą wypić filiżankę kawy oraz przejrzeć prasę.

PROFILAKTYKA

Próchnicy nie leczy się. Zapobiega się jej w domu. Aby chronić zęby przed próchnicą prowadzimy zabiegi fluoryzacji, czyli lakierowania zębów preparatami z fluorem, które wzmacniają szkliwo zęba. Kolejnym zabiegiem jest lakowanie, czyli zabezpieczanie specjalnym preparatem bruzd w zębach, co uniemożliwia dostawanie się tam resztek pokarmu i rozwój bakterii, a tym samym redukuje powstawanie próchnicy. Gdy jednak na zabieg lakowania jest już za późno, koniecznie staje się leczenie zachowawcze.

Słowa kluczowe: dentysta dziecięcy białystok, dentysta dla dzieci, stomatologia dziecięcia, dentysta dla dzieci białystok

umow-konsultacje

 

Usługi Stomatologiczne Ortholux