ORTHOLUX Wielospecjalistyczna Klinika Stomatologiczna, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 60, 15-111 Białystok
Zadzwoń: 537 277 777

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Skuteczne leczenie kanałowe w Ortholux Białystok

Skuteczne leczenie kanałowe w Ortholux Białystok

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Endodoncja mikroskopowa uchodzi za najbardziej precyzyjną metodę jaką dysponuje współczesna medycyna. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na uniknięcie ekstrakcji zębów w bardzo wielu przypadkach. Użycie mikroskopu stwarza warunki, w których nawet trudne przypadki leczenia kanałowego kończą się sukcesem. Zastosowanie mikroskopu pozwala na dokładne opracowanie i wypełnienie kanałów korzeniowych. Użycie powiększenia i współosiowego oświetlenia umożliwia poznanie dokładnego przebiegu i kształtu korzeni oraz zaobserwowanie ewentualnych przewężeń i perforacji. Wszystko to przekłada się na wysoką skuteczność leczenia kanałowego pod mikroskopem, co w bardzo wielu przypadkach pozwala uniknąć usunięcia zęba.  Dzięki dostępowi do nowoczesnych technik leczenia i zaawansowanego sprzętu endodoncja jest dużo szybsza, precyzyjna i przy tym bardziej komfortowa dla pacjenta. Przeprowadzanie zabiegów pod mikroskopem pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie wszystkich kanałów zęba, co pozwala skrócić czas leczenia i zmniejsza liczbę zabiegów oraz wizyt w gabinecie stomatologicznym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest przeprowadzone w pozycji leżącej, co znacząco poprawia komfort, a lekarzowi ułatwia dostęp do trudno dostępnych miejsc. Po zakończonym leczeniu zazwyczaj konieczne jest wykonanie odbudowy protetycznej. O jej rodzaju decyduje lekarz, po dokładnym ocenieniu stopnia zniszczenia tkanek.

Umów wizytę, zadzwoń na Rejestrację  537 277 777

Nasi Specjaliści:

dr n.med. Grzegorz Szczurko – specjalista endodoncji

dr n.med. Grzegorz Szczurko – specjalista endodoncji

Ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku w roku 2010. Na początku 2015 roku uzyskał tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. Od tego czasu nieustannie podnosi swoje kompetencje i umiejętności zarówno w kraju, jak też za granicą (Niemcy, Austria, Włochy), kładąc duży nacisk na endodoncję mikroskopową.

Uznanie i zaufanie wśród Pacjentów zyskał dzięki ponadprzeciętnej wiedzy i umiejętnościom idących w parze z niekwestionowaną empatią i delikatnością. Doktor prowadzi również szkolenia dla innych lekarzy w dziedzinie endodoncji. Autor licznych publikacji branżowych, specjalista od przypadków beznadziejnych, w których liczy się nie tylko precyzja, ale przede wszystkim nieszablonowe podejście i wiedza wykraczająca poza schematy.

No Comments Yet.

Leave a comment